Urbokida

Vertės suvokimas

Sukūrė: Urbokida 2009-12-03

Vertės suvokimasReikia pradėt gerti vitaminus atminčiai gerinti, nes kažkaip gabalais viską atsimenu :] Kažkas pasakė lakią frazę: „žmonių pinigai vargani, nes jų mintys (idėjos) varganos“. Jei kas žinot autorių, atsiliepkit. Puiki mintis ir šiandien sutikau gyvą jos įrodymą.

Gyvenu aštuntam aukšte. Name yra liftas, visgi norint sunešti grindų dangą pas mane į namus reikia padirbėti daugiau nei nešant į pirmą aukštą. Kadangi šiuo metu atostogauju ir esu namuose, man jas reiks priimti. Aišku, aš grindų nenešiosiu, tai siūlau vairuotojui telefonu už sunešimą 20Lt. Vairuotojas pasimeta, pradeda muistytis ir sako, kad jam čia daug darbo…. Ir jis nori 25Lt.

Jei jis būtų paprašęs 50Lt, būčiau sumokėjus. Jei būtų prašęs 100Lt, jau būčiau ieškojusi, kas kitas suneš. Jei būčiau neradus, būčiau mokėjus. Derybos toks dalykas, kol nesideri, kainos nežinai. Bet skirtumas tarp gautos ir galimos sumos gana didelis. 50Lt būčiau ramiai atidavus.

Čia pamastymui apie vertes :] Geros dienos.

Komentarų: 5 - “Vertės suvokimas”

 1. Dainius sako:

  Primena sceną iš seno filmo „operacija y“.
  Jokių kalbų apie 300, reikia mažiausiai 330… kiekvienam.
  O šiaip poreikius žmonės nūnai susimažino, dingo arogancija aptarnavimo sferoj. Taip ir paprastam gyvenime žmogeliukas pasiskaičiavo, kad vakare parvažiuodamas vaikam dar + sviesto pakelį paims ir kokių dar „bombonkių“. O prašė +5 greičiausiai dėl to, kad nežinojo tamstos tolerancijos viršutinei ribai, o pajamų prarasti nenorėjo. Su šita informacija, ko gero būtų suveikęs pasakoje „Auksinė žuvelė“ aprašytas kompleksas ir būtų sakęs „55“.

 2. Urbokida sako:

  Arogancija kaip kur… Kai kur augo, kai kur mažėjo… Nebesuprantu kaip kas vertina pinigus. Vieni dirba už centus, o kiti neturėdami mėtosi tūkstančiais. Tikrai nebesuprantu…
  PS: Minėtam filme yra labai geras momentas. Tas kuris (berods Nikulinas) sako 330, prideda tik 30 rublių prie bendros sumos, bet „invalidas“ (sorry, aš buvau per maža ir jų pavardžių nepamenu) pataiso – KIEKVIENAM.
  Čia ir yra vertės suvokimas. Juk vedėjas būtų pasakęs – man per brangu, neapsimoka. Kita vertus, pabandyti reikia, nes jei nebandysi – nežinosi. Tik tiek :]

 3. Dainius sako:

  Arogancijos „pilna subinė“ tik bankuose, kiek teko susidurti. Kitur tiesiog žmonių, kaip pati sakei, „dirbančių už centus“ nusivylimas, pyktis ir grubumas. Dėl mėtymosi tūkstančiais tai čia kitas klausimas. Kol nepradėjau dirbti tai nelabai supratau ką Vydūnas norėjo pasakyti dramoje „Ne sau žmonės“. Tie ir mėtosi, kuri gyvena „ne sau“, o kai gyveni sau ir neįdomi aplinkinių nuomonė apie tavo auto, gali pabūti ir „lūzeriu“, kurio namuose telikas tik 51 cm įstrižainės. Siūlė man vienas pažįstamas plazminiam TV nuolaidą 800 Lt berods. Aš jam ir sakau: jei būtų toks TV kuris rodytų naujienas, kokių man REIKIA, tai aš nepagailėčiau ir 500000 ne tik 5000 Lt, bet, kad žinios vistiek tos pačios, tai kam mokėti daugiau :)
  O „invalidas“ buvo Morgunovas. Trečiasis herojus – Vycinas.

 4. Urbokida sako:

  Labai gera mintis apie TV, dedu prie auksinių minčių! :]

 5. Dainius sako:

  Tas auksine mintis pats gyvenimas padiktuoja, jei tik moki klausytis :)

 
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos